wigor-targi.comwigor-targi.com

Podsumowanie

I Edycja Targów Żywnoście Ekologicznej i Regionalnej TAR ECO 2015 7-8 Listopada 2015 Kompleks Hali stulecia, Hala IASE, WROCŁAW

Za nami pierwsza edycja Targów żywności ekologicznej i regionalnej TAR-ECO 2015. Targi odbywały się w Hali Wystawowej IASE w dniach 7-8 listopada 2015 roku w godz.10-17.

Impreza targowa była kontynuacją i rozszerzeniem organizowanych już od 5 lat Kiermaszy Żywności Ekologicznej i Produktów Regionalnych we Wrocławiu, na Placu pod Iglicą. Swoje produkty zaprezentowało ponad 60 wystawców. Można było zaopatrzyć się w m.in. żywność pochodzącą z upraw ekologicznych, żywność regionalną, wysokiej jakości miody, herbatę, kakao, soki, przetwory z owoców i warzyw, zioła i suplementy diety.

Po ilości rozdanych upominków oraz ankiet konkursowych można wnioskować, iż Targi odwiedziło ponad 5000 gości. Na targach można było spotkać zarówno producentów, hurtowników, osoby prywatne oraz rodziny z dziećmi i osoby zainteresowane żywnością ekologiczna i regionalną. Targi TAR ECO stworzyły doskonała okazje do nawiązania licznych kontaktów handlowych oraz poszerzenia wiedzy dotyczącej żywności.

Patronat nad imprezą objął m.in. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Dolnośląska Izba Turystyczna. Patronat medialny nad Targami objęło m.in. Radio Zet Gold i Słowo Wrocławian.

Na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Można było wziąć udział m.in. w warsztatach kiszenia kapusty i buraczków, warsztatach pieczenia chleba, mini warsztatach kawowych i kakaowych. Ponadto przedstawiciele kliniki Vmedica wygłosili wykład na temat przyczyn oraz metod zapobiegania chorobom cywilizacyjnym. Restauracja „Projekt Wieża” przygotowała do degustacji pyszna zupę dyniową oraz udowodniła, że wystarczy 15 minut by stworzyć wartościowe, zdrowe danie. Akademia Młodego Kucharza poprowadziła warsztaty kulinarne dla dzieci.

W pierwszym dniu targów odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursie Targowego dla Wystawców. W poszczególnych kategoriach zwyciężyli:

Najciekawsze stoisko- za Stoisko z olejami tłoczonymi na zimno (Firma SemCo SGNiP )

Najlepszy produkt ekologiczny certyfikowany- Chleb orkiszowy na zakwasie z czarnuszką (Firma VEGABUTIK)

Najlepszy produkt naturalny- Kiszone buraczki (Gospodarstwo Rolne z Doliny Baryczy Michał Sznajder)

Kategoria: Najlepszy produkt regionalny- Olej konopny (Firma SemCo SGNiP)

Laureaci konkursu otrzymali statuetki oraz pamiątkowe dyplomy.

Na odwiedzających czekały atrakcyjne nagrody przekazane przez wystawców. Do wygrania były m.in. pyszne soki, dżemy, vouchery na zabiegi, oleje, kosmetyki, miody, herbatki, vouchery do restauracji, kwas chlebowy oraz kiszonki.

Fundatorami nagród przyznawanych osobom odwiedzającym byli:

- Pasieka Zuzia

- Słowo Wrocławian

- Centrum Turystyki Wiejskiej

 - Łyczek Herbaty

- Toda Polska

 - Amani

 - Bike Cafe

 - Zielone Japko

 - Maroko Produkt

 - Gospodarstwo Rolne Kwaszarnia Kapusty i Ogórków Michał Sznajder

 - Owoc Sandomierski

 - SemCo

 - Kozacka Chatka – Zaporoska

 - Vmedica

 - Projekt Wieża

 - Bistro Charlotte

 - Oriflame

 Dziękujemy za liczne przybycie i już dziś zapraszamy na kolejną edycję Targów TAR-ECO!

Szczegóły niebawem !!

Targi

Newsletter

Rezerwacja miejsc

Strona główna | Kontakt | Mapa strony

Copyright © 2007 WIGOR-TARGI.COM Wszelkie prawa zastrzeżone.
Realizacja: realizacja: bobrowski.pl